Игромаг - Мир Настольных Игр
Каталог
   Друзі, пропонуємо вам взяти участь у круговороті хімічних елементів разом із нашою новою локалізацією українською мовою – незвичною настолкою «Periodic: Гра елементів», ігровим полем у якій буде сама періодична таблиця Менделєєва.
          

   У настільній грі «Periodic: Гра елементів» учасники досліджуватимуть хімічні елементи, використовуючи періодичні властивості та переміщаючись періодичною таблицею елементів. Для перемоги потрібно ефективно витрачати отриману енергію і заздалегідь планувати свій маршрут, щоб випередити інших гравців, не забуваючи при цьому про власні цілі, отримані на початку гри.
   До речі, на краудфандинговому майданчику Kickstarter, де автори оригінальної гри і запустили свій проект, «Periodic: Гра елементів» перевищила початкову ціль на 1790%, досягнувши 9 додаткових цілей. Звісно, українська локалізація міститиме всі компоненти з додаткових цілей.

   У 1817 році німецький хімік Йоганн Вольфганг Деберайнер спробував класифікувати нещодавно відкриті хімічні елементи. Він помітив, що деякі елементи мають схожі фізичні та хімічні властивості. Деберайнер розташував їх у групах із трьох елементів (тріадах) і визначив, що атомна маса другого елемента приблизно дорівнює середньому арифметичному атомних мас першого та третього елементів. Інші класифікації хімічних елементів запропонували в 1860-х роках Олександр Еміль Бегуйе де Шанкуртуа, Лотар Маєр, Вільям Одлінг і Джон Ньюлендс. Саме завдяки останньому з них у хімії з’явився термін «періодичність».

   Автором періодичної системи вважається Дмитро Іванович Менделєєв. Його таблиця 1869 року заклала основу сучасної версії періодичної системи. Менделєєв розташував хімічні елементи згідно атомної маси і, помітивши схожість властивостей певних елементів, звів їх у групи (стовпці). У ті часи атомна маса елементів не завжди була точною. Для того щоб деякі елементи відповідали класифікації, Менделєєв виправив їхню атомну масу, припустивши, що вона була неправильною. Також він залишив у таблиці порожні клітинки, де повинні були розміститися ще не відкриті елементи. Пізніше ці елементи дійсно були відкриті і мали передбачені властивості. Метод класифікації елементів, запропонований Менделєєвим, використовується в наш час завдяки тому, що його базові принципи склали чітку та послідовну систему, в яку легко вписувалися і майбутні відкриття, і виправлення старих помилок.

   Зараз періодична система ґрунтується не на атомній масі, а на атомному номері. Від елемента до елемента всередині періоду (рядка) кількість протонів у ядрах елементів зростає. Це відкриття зробив у 1913 році англійський фізик Генрі Мозлі, який спостерігав за атомами різних елементів під рентгенівським випромінюванням. Як і Менделєєв, він передбачив існування декількох ще не відомих на ту мить елементів.

   В коробці з грою ви знайдете буклет з описом наукових аспектів гри, завдяки якому можна дізнатися багато цікавого про хімію та її роль у нашому житті.


   У свій хід гравець обирає одну з двох дій:
1) Витратити свою енергію, щоб активувати декілька періодичних властивостей і перемістити свою колбу періодичною таблицею декілька разів. Перша періодична властивість, яку ви активуєте, коштуватиме 1 жетон енергії, а кожна наступна – 2 жетони енергії. Кожна властивість дозволяє перемістити вашу колбу у певному напрямі.
 

2) Або забрати всі жетони енергії, що знаходяться на одній із періодичних властивостей, та активувати цю властивість. Це єдина періодична властивість, яку гравець може активувати в цей хід, тож така дія дозволить перемістити колбу періодичною таблицею лише один раз.
 

   Після кожного переміщення ви маєте змогу дослідити хімічний елемент, на якому зупинилися. Елементи, що доступні для дослідження, вказані на відкритих картах цілей. На кожній із цих карт зазначені елементи, у яких є щось спільне. Наприклад, вони всі використовуються в медицині або, навпаки, всі вони дуже небезпечні. На ігровому полі на елементах, доступних для дослідження, лежать фішки цілей.
 
   Отримати переможні бали можна трьома способами:
1) Переможні бали за дослідження сімейства елементів (ви зупинилися на потрібному елементі).
2) Переможні бали за досягнення цілей.
3) Переможні бали за виконання наукових задач.

   Гравець, який набрав найбільшу кількість переможних балів, оголошується переможцем.
   Докладніше ознайомитися з ігровим процесом ви можете в ПРАВИЛАХ ГРИ.

   Вартість гри на етапі передзамовлення з 1 до 31 жовтня включно становить 720 грн. Також на етапі передзамовлення (з 1 до 31 жовтня включно) ви можете купити гру у розстрочку, сплативши спочатку лише 360 грн., а решту 360 грн. вже перед відправкою вам гри.
          
   Роздрібна ціна гри становитиме 950 грн. Доставка гри запланована на грудень цього року.

   Огляд гри «Periodic: A Game of The Elements» на youtube-каналі The Dice Tower: 
 
 
   Огляд гри «Periodic: A Game of The Elements» на youtube-каналі JonGetsGames: 

 
   Огляд гри «Periodic: A Game of The Elements» на youtube-каналі Nights Around a Table:

 
   Огляд гри «Periodic: A Game of The Elements» на youtube-каналі BoardGameGeek Express:

 
   Сторінка гри «Periodic: A Game of The Elements» на BoardGameGeek.
   Сторінка гри «Periodic: A Game of The Elements» на Kickstarter.